Renova

RENOVA

ORTODONTİ

Ortodonti, çarpık, kalabalık veya biçimsiz şekilde çene kemiğinden uzanan dişlerin, çene ile uyum sağlamaması nedeniyle oluşan ağız ve yüz rahatsızlıklarının teşhisi, önlenmesi ve tedavisi ile ilgilinen diş hekimliği uzmanlık alanıdır. Çarpık ve düzensiz bir diş/çene yapısı çürük riskini artırdığı gibi dişlerin bakım ve temizliğini oldukça zorlaştırmaktadır. Birbirine uyumlu olmayan diş ve çene yapısı sağlıklı bir kapanmaya engel olduğu gibi onları tutan diş/kemiklerin hasar görmesini sağlar ve bu nedenle diş kaybı kaçınılmazdır. Çarpık ve sağlıksız diş/çene yapısı, diş eti tahrişine neden olduğu gibi diş eti iltihabı ve diğer periodontal rahatsızlıklara da neden olabilir.

Kapanış bozuklukları, çiğneme ve konuşmadaki zorluklar gibi fonksiyonel problemlerin yanı sıra kozmetik problemlere de neden olur. Aynı zamanda dişlerin dizilim bozuklukları, sağlıklı bir gülümsemeye sahip olmanızı engelleyen ve sosyal olarak sizleri sınırlayan en önemli etkenlerden biridir. Renova ortodontik tedavi; diş ve çene yapınızın estetik fonksiyonunu ideal standartlara ulaştırarak, yaşam kalitenizi yükseltmenize, sosyal sınırları ortadan kaldırmanıza yardımcı olur.

Son yıllarda gerçekleşen ortodonti teknolojileri sayesinde her yaş ortodonti için uygundur. Renova ortodontik tedavi, sabit, hareketli ve fonksiyonel apareylerden oluştuğu gibi aynı zamanda hekimlerimizin bilgilendirmeleri ve sizlerinde kararlarınız dahilinde şeffaf plaklar (telsiz ortodonti) ile de yapılabilmektedir. Cliniqa Dental World uzman hekimlerinin sağladıkları konsültasyon ile ortodonti tedavisine hemen başlayabilir ve kısa süre içerisinde sağlıklı bir diş/çene yapısına kavuşabilirsiniz.

WhatsApp Ara