Dolce Duello

Cliniqa Dental World / Dolce Duello

DOLCE DUELLO

DİŞ ETİ TEDAVİLERİ

Periodontal bakım yani bizlerin deyimiyle Dolce Duello; pembe ve beyazın tatlı dansı, diş etlerinizin genel sağlığını kapsamaktadır. İltihaplanma, diş eti kanaması, diş hareketleri ve ağız kokusu gibi semptomların erken teşhisiyle, cerrahi yöntemlere gerek duymadan tedavi edilebilmektedir.

Periodontolojik hastalıklarda diş eti ve rahatsızlığı genetik faktörlere bağlı olduğu gibi çoğunlukla ağız ve diş sağlığı bakımı zayıf olan bireylerde görülmektedir. Periodontal hastalıklar basit diş eti iltihaplanmalarından, dişleri destekleyen yumuşak doku ve kemiklere zarar veren hastalıklara kadar ilerleyebilmekte ve bu durum tedavi edilmediği takdirde diş kayıplarına neden olabilmektedir.

Periodontal hastalıklarda bakteriler, dişlerde renksiz bir plak oluşturmakta, temizlenemeyen plak tartar oluşumuna yol açmaktadır. Diş eti iltihaplanmasına yol açan bakteriler sayesinde diş etleri kızarır, şişer ve kolayca kanamaya başlar. Tedavi edilmediğinde ise ilerleyerek dişleri, diş etlerinden uzaklaştıran hastalıklı cep adı verilen boşlukları oluşturur. Plaklar, diş eti çizgisinin altına yayıldıkça ve büyüdükçe vücudun bağışıklık sistemi bakteriler ile savaşır. Bakteriyel toksinler ve bağışıklık sisteminin doğal tepkisi, dişleri yerinde tutan kemiği ve bağ dokularını parçalamaya başlar. Bu durum ciddi diş kayıplarına neden olabilir.

İltihaplanma, diş eti kanaması, diş hareketleri ve ağız kokusu gibi semptomları taşıyor ve belirgin bir şekilde hissediyorsanız erken teşhis ve cerrahi yöntemlere gerek duymadan tedaviye başlayabilir, ciddi ve kalıcı sorunlar yaratmadan önce periodontal hastalıkları önleyici, bakım ve tedavi yöntemi olan Dolce Dueollo ile kalıcı, benzersiz ve sağlıklı bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz.

WhatsApp Ara