Randevu Al
Randevu Al +90 (212) 663 77 58
Diş Hekimi Misin?

Cliniqa, Türkiye’nin Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Ortodontide İlk Muayene

Ortodontide İlk Muayene Nasıl Yapılır?

Ağız, diş ve çene yapısında herhangi bir bozukluğu olduğuna karar veren hasta muayene olmak için uzman bir ortodonti diş hekimi araştırması yapmalıdır. Uzman diş hekimini bulan hasta, ortodontide ilk muayene için doktordan ilk ortodonti randevusunu alır. Alınan ilk ortodonti randevusuyla yaklaşık iki yol boyunca sürecek diş teli tedavisi için bir adım atılmış olur.

Ortodonti diş hekimi ve hasta uyumu ilk ortodonti randevusu için çok önemlidir. Çocuklarda ortodonti tedavisi için randevu alırken çocuğun yaşını göz önüne alarak tedavi sürecini planlayan diş hekimlerinden yardım alınmalıdır. Estetik kaygıları olan yetişkinlerde ortodonti randevusu alırken kendilerine estetik kaygılarını giderecek çözümler üreten diş hekimine gitmeleri tavsiye edilmektedir.

 

İlk Ortodonti Muayenesinde Dikkat Edilecekler

İlk ortodonti randevusunu aldıktan sonra diş hekiminizden kendinize bazı hususları detaylı bir şekilde aktarmasını isteyin. Diş teli tedavisiyle sizi nelerin beklediği, tedavi işleyiş süreci, nasıl bir tedavi yöntemi uygulanacağı, tedavi sırasında diş tellerine nasıl bakım yapılması gerektiği, tedavi sonrasında nelere dikkat edileceği bu hususlardan bazılarıdır.

Çocuklarda ortodonti tedavisi için alınan ilk ortodontik muayenenin erken yaşlarda alınması çocukların sağlıklı dişlere kavuşma sürecini hızlandırmaktadır. Bu yüzden uzman diş hekimleri, çocuklar için ilk ortodonti randevusunun en geç 11 – 12 yaşlarında alınmasını tavsiye ediyorlar. Yetişkinlerde ortodonti tedavisi ise istenilen yaşlarda yapılabilir. Ancak yetişkin ortodonti tedavilerinin, çocuk ortodonti tedavilerine göre daha geç sonuç verdiği unutulmamalıdır.

[widget-87]

Düzgün Dişler İçin İlk Ortodonti Randevunuzu Alın

Ortodontide hasta ve diş hekimi uyumlu bir şekilde çalışırsa, hasta ne istediğini diş hekimine bildirir ve kontrollerine düzenli giderse tedavi süreci çok daha kısa olacak, dişler daha çabuk şekillenecektir. Özellikle yetişkinlerde ortodonti tedavisinde ilk ortodontik muayene sırasında estetik kaygılar varsa doktora söylenmesi sonuçtan memnun kalmak açısından önemlidir.

Eğer çocuğunuzda veya sizde herhangi bir ortodontik bozukluk varsa size en yakın ve konusunda uzman diş hekimlerinden hemen bir ortodonti randevusu alabilir ve sorularınıza en doğru cevapları bulabilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap