Randevu Al
Randevu Al +90 (212) 663 77 58
Diş Hekimi Misin?

Cliniqa, Türkiye’nin Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği

Türkçe

tr

Dil Seçimi

İmplantın Ömrü Kaç Yıl?

İmplan Kaç Yıl Kullanılabilir?

Gelişen teknoloji ile şekillenen diş hekimliğinin tedavilerinden implant, uzun bir tedavi süreci olmakla beraber hastaya fazla acı hissettirmeden tüm dişlerine yeniden kavuşulmasını sağlıyor. Peki dişlerin sağlıklı ve estetik görünmesini sağlayan bu implantın ömrü kaç yıl?

İmplant kullanım süresini merak ederek implatın ömrü ne kadar diye soran hastalara implant diş protezine gerekli bakım yapıldığı takdirde oldukça uzun cevabı verilebilir. Hastanın diğer hastalıklara maruz kalıp kalmaması, hastanın diş ve diş etlerine karşı bakım göstermesi ve diş hekimi randevularını aksatmaması ‘İmplantın ömrü ne kadar?’ cevabını etkileyen faktörlerdendir.

 

İmplant Kullanım Süresi

Diş hekimlerinin başarı bir implant planıyla tamamladığı implant tedavisi sonrası hastaya pek çok iş düşmektedir. Eğer kendinizin ve ağızınızın sağlığına zarar vermeyecek şekilde beslenir ve kendinizi korursanız implant kullanım süresi de o kadar artar. Bunun yanı sıra diş hekimine düzenli olarak muayeneye gitmeniz de ağız sağlığınız açısından çok önemlidir. Doktor kontrolünde olan dişlerde bakteri plakları ve diş taşları oluşumunu önlenir ve implantın ömrü ne kadar sorusuna oldukça uzun cevabı verilir.

İmplant diş protezi kullanan hastaların diş sağlıklarına iki kat değer vermeleri gerekmektedir. Bu yüzden diş fırçalama işlemi aksatılmamalı ve dişler günde 2 defa fırçalanmalıdır. İmplant diş protezinin temizliği ne kadar çok sağlanırsa kullanım ömrü o kadar uzun olacaktır. İmplant bakımını iyi yapan hastalar, implantları 30 veya daha fazla yıllar boyunca kullanabilirler.

[widget-87]

İmplant Kullanım Süresi Nasıl Uzatılır?

İmplant ömürlük mü sorusuna ağız temizliğini iyi yapılan hastalar için evet cevabını verdik. Peki bu implant kullanım süresini nasıl uzatabiliriz? Dişler gereken yumuşaklıkta ve düzenli olarak fırçalanmalı, diş ve diş çevresinin temizliği sağlanmalı, diş ipleri ile diş araları iyice temizlenmeli ve ağız gargaraları yapılmalıdır.

İmplantın ömrü kaç yıl diye düşünen ve implant kullanım süresi hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isteyen hastalar, kendilerine en yakın diş hekiminden randevu alabilir ve sorularına cevap bulabilir.

[widget-131]

Yorum Yap