Randevu Al
Randevu Al +90 (212) 663 77 58
Diş Hekimi Misin?

Cliniqa, Türkiye’nin Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Estetik Diş Hekimliği Nedir?

Estetik Diş Hekimliği Nedir?

Diş hekimliği alanındaki gelişmeler farklı uzmanlık alanlarının doğmasını sağlamıştır. Estetik diş hekimliği nedir? Estetik diş hekimliği, kişilerin estetik kaygıları doğrultusunda diş, diş eti, çene ve yüz yapılarının birbiri ile uyumuna bakan diş hekimliği uzmanlık alanlarından biridir.

Kozmetik diş hekimliği olarak da bilinen estetik diş hekimliğinde amaç dişlerin daha güzel ve hoş görünmesini sağlamaktır. Estetik diş hekimliği uygulamaları da kişiden kişiye değişmektedir. Bazen bir dolgunun değişmesiyle tedavi yapılır bazen de tüm dişlerin görünümü düzeltilebilir. Yani diş, ağız ve yüzde güzel bir gülümse için yapılan işlemler estetik diş hekimliği nedir sorusuna cevap olacaktır.

 

Estetik Diş Hekimliği Nasıl Yapılır?

Kozmetik diş hekimliğinde amaç sadece dişlerin daha bakımlı olmasını sağlamak değildir. Hastalar estetik diş hekimliği uygulamaları ile daha sağlıklı bir ağıza da kavuşacaklardır. Estetik diş hekimliği nasıl yapılır? Eski dolguların yenileriyle değiştirilmesi, dişlerin beyazlatılması, dişlerdeki şekil ve diziliş bozukluklarının giderilmesi, diş eti seviyelerinin iyileştirilmesi estetik diş hekimliği uygulamalarındandır.

Dişlere yapılacak estetik diş dolgularıyla hastanın gülüşü daha temiz ve daha bakımlı olur. Aşınma sonucu diş boyutlarının kaybedilmesi sebebi ile estetik diş dolgusu yapılabilir.  Diş eksiklikleri için kullanılan implant veya köprü tedavileri de diş estetiği alanına giren konulardandır. Diş hekimliği nasıl yapılır sorusuna estetik diş dolgusu, gülüş tasarımı, diş eti estetiği, porselen kaplamalar ile yapılır cevabını verebiliriz.

[widget-87]

Estetik Diş Hekimliğinin İlgi Konuları

Estetik diş hekimliği nedir, estetik diş hekimliği nasıl yapılır sorularına cevap verdikten sonra kozmetik diş hekimliğinin ilgi alanına bakalım… Kozmetik diş hekimliği, dişlerin renk ve biçimleri, diş etinin görünüşü, diş ve diş etlerinin dudaklarla ve yüzle uyumu ile ilgilenmektedir.

Siz de diş, diş eti, çene ve yüzünüz arasında bir uyumsuzluk olduğunu düşünüyorsanız, size en yakın diş hekiminden randevu alabilir en güzel gülüşünüze kavuşmak için harekete geçebilirsiniz.

[widget-130]

Yorum Yap