Randevu Al
Randevu Al +90 (212) 663 77 58
Diş Hekimi Misin?

Cliniqa, Türkiye’nin Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Diş Beyazlatma Ürünlerinin Zararları

Dişlerinizi Beyazlatırken Diş Sağlığınızdan Olmayın!

Herkes temiz ve doğal bir gülüş ister. Bu yüzden pek çok ürün kullanıyoruz. Ancak doktor kontrolünde kullanılmaması durumunda diş beyazlatma ürünlerinin zararları bulunmaktadır. Bilinçsiz bir şekilde kullanılan diş beyazlatma ürünleri diş ve diş etine zarar verebilir.

Birçok nedenden ötürü dişlerinde sararmalar olan insanlar, içerisinde aşındırıcı maddeler bulunan diş beyazlatıcı macun veya diş beyazlatma jeli kullanarak dişlerinde tahribata sebep oluyorlar. Bu sebeple doktorlar diş beyazlatma ürünlerinin zararları hakkında hastaları uyarıyorlar.

 

Diş Mineleri Aşınıyor ve Dişlerde Hassasiyet Artıyor

Diş beyazlatma zararlı mı sorusuna verilecek en güzel cevap, herhangi bir diş hekimine danışmadan bu işlemin yapılmasının zararlı olabileceğidir. Diş beyazlatma ürünleri içerisinde aşındırıcı maddeler diş minesine zarar verir. Bu ürünleri kullanan hastaların başlarda dişlerinde beyazlama etkisi olsa da sonraki zamanlarda hızlı bir kirlenme sorunu meydana gelir. Dişlerde de aşınmalar başlar. Diş beyazlatma jeli ya da diş beyazlatıcı macun kullanılmadan önce mutlaka diş hekimine danışılmalıdır.

Diş beyazlatma ürünleri özellikle diş beyazlatma jeli diş minesinin yanında diş etlerini de aşındırarak diş ve diş etlerine zarar verir. Diş etleri aşınan hastaların dişlerindeki hassasiyet ve sızlama oranı da artmaktadır. Dişlerdeki hassasiyet ve sızlamanın artmasıyla da hastalar, sıcak veya soğuk yiyecek ve içecekleri rahat tüketemezler. Bu durum da bireylerin yaşam kalitelerinin düşmesine neden olur.

[widget-87]

Diş Hekimleri Tarafından Korunan Sağlıklı Dişlerinizle Gülümseyin!

Diş beyazlatma ürünleri zararlı mı sorusunun cevabı pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Herkes beyaz dişleriyle gülümsemek ister. Sağlıklı ve beyaz dişler, kişinin özgüvenini artırır. Özgüveni artan kişi girdiği ortamlarda rahatça konuşur ve gülümser.

Diş beyazlatma ürünlerinin zararları, beyazlatma işlemine başlamadan önce diş hekimine danışarak önlenebilir. Doktorlar, dişlerdeki sararmalar için gerekli olan tedavileri düzenleyerek size sağlıklı bir gülüş kazandırır. Hastalara yapılacak diş beyazlatma işlemleri, doğru bir tedaviyle yapıldığında dişe herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Diş beyazlatma işlemleri ile ilgili diş hekimlerine başvurabilirsiniz.

[widget-130]

Yorum Yap